Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Wrzesień 2017

Październik 2017

Listopad 2017

Grudzień 2017

Styczeń 2018

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć z roku szkolnego 2017-18:
   Wrzesień 2017
   Październik 2017
    Żywa lekcja historii
     Święto Szkoły SP 29
      Listopad - grudzień 2017

 
  
 wrzesień 2017 

04 września 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 

05 września 2017
Medal Diligentiae dla uczennicy SP 29 i jej Mistrza
W Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego, podczas której zostały wręczone medale Diligentiae - za pilność. Ten wyjątkowy medal otrzymały: Maja Markowska 6b oraz jej Mistrz - nauczycielka języka polskiego, pani Marzanna Sienkiewicz.
Medal Diligentiae ustanowił w 1767 roku król Stanisław August Poniatowski. Królewska inicjatywa miała na celu uhonorowanie najlepszych wychowanków Korpusu Kadetów w Warszawie. W 2004 roku władze Białegostoku przywróciły tę piękną tradycję. Gratulujemy Mai i jej Mistrzowi tak zacnego wyróżnienia.

08 września 2017
XVII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru
Poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. VII SP, kl. II i III gimnazjum uczestniczyli wraz z tysiącami osób w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru – motto marszu: „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. Początek uroczystości miał miejsce przy Pomniku Katyńskim skąd rozpoczął się marsz. Główne obchody odbyły się przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka znajdującym się przy kościele pw. Św. Ducha. To tu zostały wygłoszone przemówienia, złożone kwiaty i zapalone znicze przez oficjalne delegacje. Ponadto salwą armatnią oddano hołd poległym. Uroczystość ta była dla uczestników żywą lekcją historii i świadectwem ich patriotyzmu.

08 września 2017
Integracja uczniów klas czwartych
Koniec pierwszego tygodnia roku szkolnego był dla klas czwartych bardzo emocjonujący. Po spotkaniach w klasach wszyscy uczniowie z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej. Tam podczas spotkania dzieci miały okazję lepiej się poznać i wspólnie pobawić, rywalizując w różnych konkurencjach artystycznych i sprawnościowych. Wychowawcy przygotowali zadania z matematyki, języka angielskiego, wiedzy o naszej szkole. Klasy rywalizowały także w konkurencjach sportowych przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycielkę wychowania fizycznego p. Elżbietę Świsłocką. Na zakończenie każda klasa zaprezentowała kroki i figury taneczne własnego autorstwa do piosenki pt. "Jak nie my, to kto?", które potem wspólnie zatańczyli wszyscy uczniowie.

                     Galeria zdjęć wrzesień 2017   

15 września 2017
"Sprzątanie Świata - Polska 2017"
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", która tym razem odbywała się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Z dużym zapałem zbierali wyrzucane przez ludzi odpady na Osiedlu Młodych. Dzięki temu chodniki i ulice w tej częsci miasta stały się czyste, a worki na śmieci dość szybko zapełniały się. Uczniowie pamiętali oczywiście o segregowaniu odpadów. Zbierali oddzielnie, do specjalnie oznaczonych worków plastik, szkło oraz odpady mieszane. Takie działania kształtują odpowiednie nawyki, które każdego dnia powinniśmy stosować w swoim otoczeniu, pamiętając, że wiele odpadów można poddać recyklingowi i uzyskać z nich przedmioty do ponownego wykorzystania.

15 września 2017
XVIII Koncert Pamięci
W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbył się XVIII Koncert Pamięci OBJĘŁA NAS PAMIĘĆ POKOLEŃ, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół.
Szkołę Podstawową nr 29 w Białymstoku artystycznie reprezentowała Maja Markowska, która podczas Koncertu zaprezentowała autorską piosenkę Niemy krzyk, wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Elegia o... oraz zagrała na pianinie Nocturne no. 10 E Minor Adagio - Johna Fielda. Maję wokalnie przygotowała pani Anna Michalewicz, a od strony recytatorskiej pani Marzanna Sienkiewicz.
Na widowni zsiadła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 w Białymstoku pani Elżbieta Rogowska oraz pani Elżbieta Turczewska - wychowawczyni Mai wraz z jej kolegami i koleżankami z klasy 6b.
W ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za sprawiedliwości. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.
Warto dodać, że Maja została zaproszona do udział w Koncercie Live PAMIĘTAMY! w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białymstoku jako laureatka Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach.

20 września 2017
Uroczystość wręczenia aktów stypendialnych za rok szkolny 2017/2018
W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku najzdolniejszym uczniom białostockich szkół, którzy z sukcesami uczestniczą w wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych olimpiadach i konkursach, zdobywając najwyższe nagrody w dziedzinie nauki oraz artystycznej.
Wśród tych wyróżnionych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 i Publicznego Gimnazjum nr 20 w Białymstoku. Uczeń Kacper Omieljańczyk otrzymał stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce, a Maja Markowska, Oliwia Jerończuk, Aleksandra Miszczuk (PG 20) stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej. Serdecznie gratulujemy młodym stypendystom oraz składamy wyrazy uznania rodzicom.

wrzesień 2017
Zbieramy żołędzie dla zwierząt
Nasza szkoła przyłączyła się do ogłoszonej przez Departament Gospodarki Komunalnej UM akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt przebywających w Akcencie ZOO w Białymstoku. Uczniowie wykonali plakaty informacyjne, które zawieszone zostały na korytarzach szkoły i z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji. Żołędzie zbierane są na placu szkolnym gdzie rosną piękne dęby jak również w okolicach zamieszkania uczniów. Żołędzie będą przekazywane do Akcentu ZOO do końca grudnia 2017r. Wszystkich wrażliwych na los zwierząt zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

25 wrzesień 2017
Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 29
W ostatni poniedziałek września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 29. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Spośród oddanych głosów największa ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:
Paweł Fik (klasa VII b) - 159 głosów - przewodniczący,
Karolina Sadowska (klasa VII b) - 81 głosów - zastępca przewodniczącego.
GRATULUJEMY!

                     Galeria zdjęć wrzesień 2017   

29 wrzesień 2017
Dzień Chłopaka
Dnia 29 września klasa 5c obchodziła Dzień Chłopaka. W ten uroczysty dzień dziewczynki wraz z wychowawczynią p.Górską składały najserdeczniejsza życzenia chłopcom. Dziewczynki przygotowały „przyjęcie niespodziankę” w postaci poczęstunku - tortu z 14 świeczkami - tylu jest chłopców w klasie :):):) oraz picia. Każdy chłopak otrzymał czekoladową babeczkę i balonika. Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie. Dzień Chłopaka minął w wesołej atmosferze.

30 wrzesień 2017
Strzelcy na poligonie
Pod koniec września uczniowie grupy strzeleckiej z klasy 7b mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na poligonie wojskowym. Razem z trenerką Moniką ćwiczyli rozkładanie i składanie broni oraz strzelanie do pojawiających się celów z Beryla. Dużą frajdę sprawiało jeżdżenie wozem pancernym, a na koniec można było się posilić kiełbaską upieczoną na ognisku.
  
 październik 2017 

02 październik 2017
Wizyta w Polskim Radiu Białystok
W ramach dnia otwartego i z okazji 65 rocznicy powstania Polskiego Radia Białystok, uczniowie klasy 5c odwiedzili to szczególne miejsce, którego na co dzień nie można zobaczyć. Chętni do zwiedzania zobaczyli jak wygląda praca w radiu, jak tworzone są audycje, jak pracują realizatorzy. Uczniowie mieli niezwykłą okazję wziąć udział w audycji prowadzonej na żywo przez pana Grzegorza Pilata i pozdrowić kogoś z anteny.

04 październik 2017
Mistrzostwa Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych
W Mistrzostwach Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych z naszej szkoły startowały drużyny klas IV i V.
Drużyna klas IV w składzie: Brzozowska Zuzanna, Edut Emilia, Guziejko Emilia, Rafałko Wiktoria i drużyna klas V w składzie: Gromow Alicja, Konikowska Natalia, Połocka Weronika, Szczotka Matylda, Edut Iga, Guziejko Oliwia zajęły VI miejsca w Białymstoku.

Matylda Szczotka zajęła indywidualnie 3 miejsce i zakwalifikowała się tym samym do finałowych biegów wojewódzkich.

05 październik 2017
Wycieczka klas IV
Uczniowie klas: 4b, c i d odwiedzili Europejską Wieś Bocianią w Pentowie, gdzie podziwiali gniazda bocianie z wież widokowych i wysłuchali niezwykłych opowieści o bocianach. Wielu uczniów skorzystało z przejażdżki na koniu, inni wspaniale bawili się na trampolinie.
W południe wycieczkowicze byli już na zamku w Tykocinie, gdzie zjedli obiad na zrekonstruowanym i wzniesionym współcześnie, XVI-wiecznym zamku, który rozbudował król Zygmunt August. Poznali też niezwykłe dzieje budowli, miasteczka i rodów związanych z zamkiem i Tykocinem. Pełni wrażeń i zadowoleni z wyprawy po południu wrócili do domów. Opiekunowie: Anna Michalewicz, Jadwiga Biedrycka, Halina Surynowicz i Iwona Turowska-Wasilewska.

06 październik 2017
Lekcja historii - sztuka rycerska
Po raz kolejny gościliśmy grupę rycerzy z zamku w Gniewie na czele z mistrzem Jacentym Ordowskim. Tym razem żywe lekcje historii poświecono sztuce rycerskiej. Uczniowie klas młodszych, jak i starszych, musieli wykazać się zręcznością, sprytem i siłą, próbując udźwignąć ciężkie miecze i różne akcesoria. Przymierzano też zbroję i hełmy. Lekcja przedstawiona w fachowy i humorystyczny sposób pozostanie na długo w pamięci.
                     Galeria zdjęć z lekcji historii  

14 październik 2017
Akademia Przyszłości
Akademia Przyszłości ruszyła! Jaka radość!!! Spotkaliśmy się 14 października 2017r. o godz. 13:00 w hali Uniwersytetu Białostockiego przy ul. Świerkowej 20A.
Nasi kochani uczniowie otrzymali Indeksy i Wyprawki AP. A to dopiero początek! Nowa edycja - nowe przygody, historie i przyjaźnie, to wszystko zaczęło się właśnie tam!
Tematem przewodnim tegorocznej edycji AP był lot balonem, więc mnóstwo było balonów, baloników w różnych kształtach. Dzieci mogły również ukryć się w bańkach mydlanych oraz pomalować sobie twarze w formie różnych zwierząt bądź postaci. Atrakcją była również smaczna MEGA PIZZA, którą dzieci zjadły w mega szybkim tempie : )
Teraz czekamy już na spotkania z wolontariuszami i nowe przygody.

13 październik 2017
Dzień Edukacji Narodowej
13 październik 2017 Dzień Edukacji Narodowej Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Najpierw wszystkich powitała Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska, która wręczyła nauczycielom nagrody zaś młodzieży stypendia. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy Vc i IIa PG pod kierunkiem nauczycieli wychowawców. Krótkie scenki z życia szkoły i piosenka wprowadziła nastrój tego święta, ale także pokazała trud codziennej pracy nauczyciela.
                     Galeria zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej w SP29  

14 i 16 października 2017
Wojewódzkie i miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Podczas wojewódzkich obchodów święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Pani Jadwigi Marioli Szczypiń Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymały Panie Agata Paszczuk, Natalia Mikłasz, Katarzyna Sikora i Alina Skowrońska.

W poniedziałek (16.10) odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył pracownikom oświaty Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Z naszej szkoły otrzymały je: Pani dyrektor Elżbieta Rogowska oraz Panie Jadwiga Biedrycka i Anna Michalewicz.
W trakcie uroczystości wyróżniono także 10 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków - „Nauczycieli Mądrych Sercem”. W tym zaszczytnym gronie znalazła się nasza pedagog Pani Małgorzata Jurewicz. Gratulacje wszystkim wyróżnionym!

                     Galeria zdjęć październik 2017   

17 października 2017
Wycieczka do Augustowa grupy strzeleckiej
W dniach 16-17 października uczniowie klasy VIIb uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Augustowa. Wszyscy uczestnicy doskonalili się w strzelaniu z karabinu i pistoletu. Czas wolny poświęcono na zwiedzanie Augustowa. Dodatkową atrakcją były różne gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz obrzucanie się liśćmi w parku. Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Wigier oraz strzelali w "sztafecie". Jak dobrze się bawili, można zobaczyć na zdjęciach.
                     Galeria zdjęć z integracji   

19 październik 2017
Uroczystość Ślubowania klas pierwszych
W czwartek 19 października 2017 roku pierwszoklasiści brali udział w bardzo ważnym wydarzeniu jakim jest przyjęcie do grona uczniów SP nr 29 w Białymstoku. Doniosłość chwili podkreślała obecność pocztów sztandarowych SP nr 29, Dyrekcji, nauczycieli- wychowawców, zaproszonych gości i rodziców. Uroczystość uatrakcyjniły pięknie recytowane wiersze i żywiołowo zaśpiewane piosenki. Momentem kulminującym i najbardziej emocjonującym było wypowiadanie słów ślubowania oraz pasowanie pierwszoklasistów na prawdziwych uczniów. Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia i wręczenie pięknych dyplomów przez wychowawczynie: D. Żołyńską, G. Niemyjską oraz K. Ciżewską.

23 października 2017
Spotkanie z pisarką
Pani Ida Pierelotkin, autorka książek dla dzieci i młodzieży, gościła w Szkole Podstawowej nr 29 w Białymstoku w ramach VIII Podlaskich Spotkań z Pisarzami.
W spotkaniu wzięli również udział uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa z Poświętnego, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, Zespołu Szkół w Turośli Kościelnej, Szkoły Podstawowej nr 46.
Pisarka opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach, odpowiadała na zadawane w trakcie spotkania pytania. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Akapit Press uczestnicy spotkania mogli zakupić książki pani Pierelotkin, na których autorka złożyła autografy.

24 październik 2017
Zajęcia w Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Klasa IVd wzięła udział w zajęciach w Centrum im. Ludwika Zamenhofa "Białostocka Wieża Babel". Uczniowie najpierw poznali życiorys Ludwika Zamenhofa, twórcy uniwersalnego języka esperanto oraz symbole esperanckie. Następnie budowali z klocków Lego pomnik ku czci Ludwika Zamenhofa i esperanto. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

26 październik 2017 
Święto szkoły
   Dnia 26.10.2017 jak co roku obchodziliśmy święto Szkoły Podstawowej nr 29. Zgodnie z tradycją odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym patronom - Synom Pułku. Część oficjalną poprowadzili uczniowie klas siódmych - Aleksandra Bieńkowska VIIc i Michał Niemyjski VIIa, którzy serdecznie powitali dostojnych gości. Wśród nich znaleźli się Synowie Pułku, a także pani Bożena Dzitkowska - Wicekurator Oświaty, ks. Jacek Tomkiel - proboszcz parafii pw. Bł. Bolesławy Lament, przedstawiciele Związku Sybiraków z panem prezesem Tadeuszem Chwiedziem na czele, pan Zdzisław Konikowski - Przewodniczący Rady Osiedla Młodych, pani Ewa Michalska - kierownik Osiedlowego Klubu Relaks, rodzice, nauczyciele i uczniowie.
   Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Rogowska, która wspomniała okrutny, wojenny los Synów Pułku. Przypomniała też uczniom o odpowiedzialności, jaka spoczywa na nich, spadkobiercach wartości, o które walczyli młodociani żołnierze. Następnie zabrała głos pani Bożena Dzitkowska, która wręczyła Medale Edukacji Narodowej pani ppor. Eugenii Dąbrowskiej oraz pani Grażynie Antosiak. Potem przemawiał pan kpt. Zdzisław Tabor - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP w Białymstoku, który wręczył Odznakę Za Zasługi Dla Związku Kombatantów RP i BWP pani Annie Michalewicz. Na koniec głos zabrali: ks. Jacek Tomkiel oraz pani Ewa Michalska. Związek Kombatantów RP i BWP przekazał szkole trzy archiwalne kroniki do Izby Pamięci. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły prowadzący zaprosili widzów na spektakl poetycko - muzyczny „Dzieci wojny”.
   Przedstawienie rozpoczęło się od recytacji Dominiki Zubryckiej, uczennicy klasy VIIb. Następnie chór odśpiewał pieśń „Ech panienko wojenko”, w której Natalia Nosorowska IIIc PG i Katarzyna Bagińska IIIc PG dramatycznie i z ekspresją wykonały partie solowe. Utwór „A kiedy będzie wiosna…” wprowadził widzów w radosny nastrój. Uczennica klasy VIIb Emilia Walczyk wspaniale wyrecytowała wiersz „Polska zwycięży”. Następny punkt programu to piosenka „Siekiera, motyka…”, podczas której młodzież pokazała obrazki symbolizujące atmosferę przedwojennej ulicy, które wywołały aplauz publiczności. Kolejnym punktem była scenka „Szpital wojenny”, kiedy to dwóch rannych żołnierzy pisze list do najbliższych (Maciej Salejko VIIc i Mateusz Dunaj VIb). W lirycznej piosence „Na etacie anioła” partie wokalne wykonały dziewczęta przebrane za sanitariuszki. Wzruszającym momentem spektaklu były dzieci z klasy IVb, które wyrecytowały wstrząsający utwór „Polskie dzieci”. Chór wykonał również dwie przepiękne pieśni „Orzeł Biały” i „Matko o twarzy czarnej jak polska ziemia”, które poruszyły publiczność. Partie solowe we wszystkich utworach chóru brawurowo wykonały: Katarzyna Bagińska IIIc PG, Nikola Kozieja IIb PG, Emilia Makicka IVc, Maja Markowska VIb, Anna Mojsik VIIb, Natalia Nosorowska IIIc PG, Dominika Rutkowska IIIa PG, Zuzanna Sarosiek IVc, Martyna Surowiec IIIb PG. Maja Markowska jest też autorką muzyki do utworu K.K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”, która została specjalnie skomponowana na tę uroczystość. Dziewczynka, wykonując tę zachwycającą pieśń, wstrząsnęła do głębi publicznością.
   Scenariusz spektaklu napisała i wyreżyserowała pani Halina Surynowicz we współpracy z panią Marzanną Sienkiewicz. Oprawą muzyczną i przygotowaniem chóru zajęła się niezastąpiona pani Anna Michalewicz. Scenografię wykonały pani Dorota Seluk i pani Iwona Turowska - Wasilewska.

                     Galeria zdjęć z Święta Szkoły SP 29   

26 października 2017
Wycieczka do Warszawy
Uczniowie klas Vc, VIa, VIb oraz VIc wraz z opiekunami p. Marzeną Górską, Justyną Pacewicz i Elżbietą Turczewską wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Podczas pobytu w stolicy uczestnicy wycieczki zwiedzili Stare Miasto oraz Zamek Królewski. Podziwiali również piękną panoramę Warszawy z tarasu widokowego znajdującego się na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Mieli także okazję odwiedzić Pijalnię Czekolady Wedel, gdzie odbyli Czekoladowe Warsztaty, podczas których wysłuchali słodkiej opowieści o czekoladzie oraz dekorowali pierniki białą czekoladą. Jako potwierdzenie nowo nabytych umiejętności każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom Mistrza Czekolady oraz nagrodę w postaci słodkiego upominku.

27 październik 2017
Świat toruńskiego piernika
Uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Muzeum w Ratuszu. Zapoznali się z bogatą historią piernika. Na wystawie zobaczyli oryginalne formy piernikowe, służące do odciskania ciasta przed wypiekiem, naczynia drewniane, gliniane i kamionkowe kufle i kubki. Obejrzeli stylizowaną kogę - pływający w średniowieczu na Morzu Bałtyckim żaglowiec handlowy, w którym przywożono z dalekich krain egzotyczne przyprawy, niezbędne do wypieku pierników. Dzieci także mogły samodzielnie wkroić i upiec dekoracyjne pierniki ozdobne o tradycyjnych kształtach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci katarzynek z Fabryki Cukierniczej "Kopernik".

                     Galeria zdjęć październik 2017   

październik 2017
Sukcesy i wyniki pływaków MKS Juvenia Białystok
W sobotę 21 października uczniowie kl. V z SP 29 z rocznika 2006-2007 startowali w XI Międzynarodowym Meczu Pływackich Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Polski - Złota Jesień 2017. Miejsca medalowe zajęli:
Kresso Kamil (2007) - II na 50 m grzbietowym, II na 100 m grzbietowym, III na 50 m dowolnym,
Nogajczyk Grzegorz (2006) - II na 100 m grzbietowym,
Gwacki Ignacy (2006) - III na 50 m motylkowym,
Sulkowski Maciej (2006) - III na 100 m klasycznym.

W Warszawie (21.10) wystartowali zawodnicy z rocznika 2004 i 2005 w pierwszych eliminacjach w sezonie 2017/2018 zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Medale zdobyli:
Jurgiel Aleksander (2004) - II na 100 m dowolnym, II na 100 m motylkowym,
Pytel Julian (2004) - II na 100 m motylkowym,
Łuszczewska Emilia (2005) – III na 100 m grzbietowym.

W ostatnią sobotę października (28.10) sukcesy odnieśli zawodnicy z roczników 2002, 2003, 2004 i 2005
w VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu.
Rocznik 2005: Kacper Halicki - II na 50 m motylkowym,
Rocznik 2004: Julia Potrykus - II na 200 m dowolnym, III na 200 m motylkowym, III na 100 m dowolnym,
Paweł Ledachowicz - I na 100 m klasycznym,
Aleksander Jurgiel - II na 100 m dowolnym, III na 100 m grzbietowym.
Rocznik 2003: Paweł Kowalewski - II na 100 m grzbietowym, III na 100 m klasycznym,
Rocznik 2002: Wiktoria Bienasz - II na 100 m dowolnym, II na 200 m dowolnym,
Zuzanna Przygoda - I na 100 m grzbietowym,
Oliwia Szopa - III m na 100 m klasycznym,
Paweł Kwiatkowski - III na 100 m grzbietowym,
Michał Grochowski - III na 100 klasycznym.
    (Małgorzata Andrzejewska - trener koordynator sekcji pływackiej)

29 październik 2017
Zwycięstwo w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku w szachach 
Uczennice naszej szkoły: Matylda Szczotka, Zuzanna Pęksa, Klara Szczotka oraz Wiktoria Chiszko zdobyły w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku złote medale deklasując rywalki (z 36 pojedynków wygrały 35 i jeden zremisowały).

30 październik 2017
Opieka nad pomnikiem 1 Pułku Piechoty Legionów
W poniedziałek 30 października członkowie SU SP 29 wraz z opiekunami udali się pod Pomnik Legionistów przy ulicy Zwycięstwa w Białymstoku.
Pomnik upamiętniający polskich żołnierzy poległych podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku został symbolicznie zaadoptowany przez naszą szkołę w ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tym samym społeczność SP 29 zobowiązała się do otoczenia tego zabytku szczególną opieką.
Składając wykonany przez siebie wieniec z biało - czerwonych kwiatów oraz zapalając znicze uczniowie chcieli złożyć hołd Legionistom, którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej ojczyzny.

31 październik 2017
Dzień Śpiocha
Powszechnie wiadomo, iż głównym zadaniami każdej placówki edukacyjnej jest przekazywanie wiedzy i wychowywanie dzieci i młodzieży. Nie należy jednak zapominać o integracji społeczności szkolnej, tworzeniu miłej, przyjaznej atmosfery oraz dobrej zabawie. Mając, to na uwadze SU SP 29 zorganizował w naszej szkole Dzień Śpiocha. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w piżamy, szlafroki i koszule nocne. Przynieśli ze sobą ulubione przytulanki i poduszki. Tego dnia każdy przebrany uczeń był zwolniony z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek.
O zdrowe przekąski dla naszych śpiochów i wszystkich innych smakoszy zadbała klasa Vc, która zorganizowała kiermasz sałatek pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”.

                     Galeria zdjęć październik 2017   
 
  
 listopad 2017 

3 listopada 2017
Wokalny sukces
Uczennica klasy 6b, Maja Markowska, otrzymała wyróżnienie II Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów Polsha Priviet, który odbył się w Białymstoku.
Młoda wokalistka przygotowana przez panią Annę Michalewicz wykonała utwór „Pomidory” z repertuary Ewy Bem. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

listopad 2017
Kolejne medale pływaków MKS „Juvenia” Białystok
W pierwszy weekend listopada białostoccy pływacy znowu pokazali się z dobrej strony.
W sobotę 4.11.2017 uczniowie klas IV i V w SP 29, oraz kilku absolwentów tej szkoły, wystartowali w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, skąd przywieźli 25 medali.
Rocznik 2007:
Kamil Kresso - I na 50 m dowolnym, II na 50 m klasycznym, II na 50 m grzbietowym,
Jakub Sobociński - III na 50 m motylkowym.
Rocznik 2006:
Matylda Szczotka - II na 50 m grzbietowym,
Bartłomiej Paczkowski - I na 50 m klasycznym,
Aleksander Więcław - III na 50 m klasycznym, III na 100 m klasycznym,
Grzegorz Nogajczyk - I na 100 m grzbietowym, II na 50 m grzbietowym, II na 50 m dowolnym,
Maciej Sulkowski - I na 100 m klasycznym, III na 50 m motylkowym, III na 50 m dowolnym,
Ignacy Gwacki - II na 100 m dowolnym, II na 100 m motylkowym,
Adrian Kulczyński - II na 50 m motylkowym,
Paweł Kochański - III na 100 m dowolnym, III na 50 m grzbietowym,
Karol Januszczyk - III na 100 m grzbietowym.

Uczniowie kl. VI i gimnazjum, startowali w XIII zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości (4-5.11), skąd również przywieźli kilkanaście medali (18).
Rocznik 2006:
Aleksandra Rapczewska - I na 50 m motylkowym,
Patryk Perz - II na 50 m dowolnym, III na 200 m klasycznym.
Rocznik 2005:
Maria Beszterda - I na 200 m grzbietowym, I na 50 m motylkowym, II na 200 m dowolnym, III na 50 m dowolnym,
Aleksandra Brzozowska - II na 200 m grzbietowym, III na 100 m klasycznym,
Emilia Łuszczewska - III na 200 m grzbietowym, III na 200 m klasycznym,
Natalia Szoka - III na 50 m motylkowym,
Aleksandra Trochimowicz - II na 100 m grzbietowym,
Mateusz Łupiński - III na 50 m dowolnym, III na 200 m klasycznym,
Rocznik 2003: Julia Korolczuk - I na 200 m grzbietowym, II na 100 m klasycznym, III na 100 m grzbietowym.
     (Małgorzata Andrzejewska - trener koordynator sekcji pływackiej)

07 listopada 2017
IV edycja projektu Białostockie Talenty XXI wieku
Uczniowie klas I i II gimnazjum w maju i czerwcu, a uczniowie klas VII szkoły podstawowej we wrześniu i październiku wzięli udział w IV edycji projektu Białostockie Talenty XXI wieku. Mieli okazję skorzystać z zajęć edukacyjno - rozwojowych realizowanych przy wykorzystaniu bazy dydaktycznej białostockich uczelni wyższych prowadzonych przez pracowników dydaktycznych i naukowych. Zajęcia te były ukierunkowane na rozwijanie umiejętności poznawczych szczególnie uzdolnionej młodzieży z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, technicznych i informatycznych.
7 listopada 2017r. miało miejsce seminarium podsumowujące IV edycję projektu Białostockie Talenty XXI wieku, w trakcie którego wręczono pamiątkowe medale i certyfikaty uczniom biorącym udział w projekcie, a także podziękowania dyrektorom szkół, uczelniom i instytucjom wspierającym realizację projektu.

09 listopada 2017
Patriotyczne Śpiewanie 2017
Uczennice klasy VIIb Emilia Wojno i Anna Mojsik z p. Anna Michalewicz reprezentowały naszą szkołę podczas jubileuszowej X edycji Patriotycznego Śpiewania 2017 - niech znów popłynie z serca śpiew pokoleń! Uroczystość ta to wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od sześciu lat Patriotyczne Śpiewanie jest wydarzeniem towarzyszącym Wojewódzkim Obchodom Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, a w tym roku odbyło sie ono pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczyste spotkanie miejskie odbyło się w sali WOAK-u (ul. Św. Rocha 14).

10 listopada 2017
Konkurs z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości
11 Listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. W tym dniu wracamy pamięcią do roku 1918, w którym Polska po 123 latach zaborów odzyskała upragnioną niepodległość. Aby uczcić kolejną 99 już rocznicę tego wielkiego wydarzenia wzorem lat ubiegłych Samorząd Uczniowski SP 29 przygotowała specjalny Konkurs. Każda z klas IV-VII miała za zadanie stosownie udekorować jedno z okien szkoły.
Trzeba przyznać, że uczniowie bardzo się postarali. Wszystkie okna zostały pięknie ozdobione, a w całej szkole zapanowała podniosła, świąteczna atmosfera z nutą patriotyzmu i odcieniami bieli i czerwieni w tle.
Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Elżbieta Rogowska jako przewodniczący oraz członkowie p. Dorota Seluk (nauczyciel języka polskiego i zajęć technicznych) i p. Iwona Turowska-Wasilewska (nauczyciel zajęć artystycznych i plastyki) oceniła prace dzieci.
Najwyższą ocenę i I miejsce zdobyły klasy: 4a, 7a i 7c.
II miejsce zajęły klasy: 4b, 4c,5c, 5a, 6a, 6b, 6c.
III miejsce otrzymały klasy: 4d, 5b, 7b.
Wyniki Konkursu zostaną uwzględnione w tegorocznej rywalizacji o tytuł Super Klasy. Serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie oraz gratulujemy klasom, które otrzymały najwyższą ocenę jurorów.

                     Galeria zdjęć listopad - grudzień 2017   

10 listopada 2017
Złoto dziewcząt w Zawodach strzeleckich z okazji Dnia Niepodległości
Uczniowie klasy VIIb wzięli udział w Zawodach strzeleckich z okazji Dnia Niepodległości organizowanych przez UKS "Kaliber" i Ministerstwo Obrony Narodowej. W rywalizacji udział wzięło kilkanaście szkół z Białegostoku, a naszą szkołę reprezentowały: Karolina Gogol, Karolina Sadowska, Agata Mońko, Urszula Jakimiuk i Dominika Ejsmont. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Konrad Misarko, Krzysztof Kondracki, Kacper Filipiuk, Gabriel Filipiuk i Jakub Jabłonowski, zajęła miejsce piąte. Indywidualnie najlepiej spisały się Karolina Gogol, która zdobyła złoty medal oraz Karolina Sadowska - srebro. W finale strzelanym z pistoletu, najlepszy okazał się Krzysztof Kondracki.

13 listopada 2017
Święto Niepodległości
Uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu 11 listopada. Akademię przygotowały klasy IVb SP i IIIb PG pod opieką p. A. Paszczuk i p. I. Lipskiej. Uczniowie wierszami, piosenkami uczcili pamięć ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę, by ich potomkowie mogli żyć w wolnym kraju. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu, pobudzająca młode serca do miłowania swojej Ojczyzny.

16 listopada 2017
Sukces w Igrzyskach Białegostoku w badmintonie
Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 29 chłopców spisała się rewelacyjnie w Igrzyskach Białegostoku Dzieci w badmintonie zajmując drugie miejsce, ustępując jedynie zdecydowanym faworytom, a mianowicie Szkole Podstawowej Nr 32 (Hubal Białystok). W składzie naszej drużyny znaleźli się: Norbert Żmiejko 6b, Michał Korotkich 6b oraz Jakub Falkowski 6a (opiekun Michał Sowa).

25 listopada 2017
VIII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej
W kinie TON w Białymstoku miał miejsce VIII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólne Dobro Wspólny Cel”. W tym roku w przeglądzie udział wzięło prawie 500 wykonawców, których oceniało jury w składzie: Pani Prof. zw. dr hab. Bożenna Sawicka – Przewodnicząca, Pani dr Ewa Barbara Rafałko i Pan Cezary Kunda.
Naszą szkołę w prezentacjach solowych reprezentowały: Zuzanna Sarosiek (IVc) Natalia Nosorowska (IIIc PG 20). W kategorii zespoły młodzieżowe 14 – 20 lat Chór SP 29 zajął II miejsce. Gratulacje.

25 listopada 2017
Warsztaty z rodzicami
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wiec należy pomyśleć o upominkach. Najpiękniejszym jest ten, który został samodzielnie przygotowany. Ta idea przyświecała zorganizowanym warsztatom w klasie 1a, które zorganizowała wychowawczyni D. Żołyńska. Rodzice wraz z dziećmi wykonywali bombki metodą decoupage. Metoda ta, nie sprawiała większej trudności, wręcz przeciwnie. Bożonarodzeniowe wzory ozdobiły kule styropianowe. Pasta śnieżna oraz brokat sprawił, że bombki zaczęły pięknie błyszczeć. W sali zapanowała atmosfera nadchodzących świat.

27 listopada 2017
Dyskoteka andrzejkowa (SU)
W ostatni poniedziałek listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski SP 29. Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie tańcząc przy utworach różnych gatunków muzycznych. Następna dyskoteka będzie miała charakter zabawy sylwestrowej. Niektórzy już nie mogą się doczekać.

29 listopada 2017
Spotkanie „W świecie sieci”
Uczniowie klas VII uczestniczyli w spotkaniu „W świecie sieci”, które odbyło się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Projekt przygotowali studenci z Naukowego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej i wychowawcy z Miejskiego Programu „Wychowawca Podwórkowy”. Uczniowie mogli utrwalić swoją wiedzę na temat zjawiska Cyberprzemocy, obejrzeli spektakl profilaktyczny „Czerwony Kapturek w świecie sieci, wzięli udział w Quizie, który był podsumowaniem wiedzy.
  
 grudzień 2017 

2 grudnia 2017
Zwycięstwo w Finałach Województwa w szachach!
Dziewczęta z naszej szkoły nie dały rywalkom cienia nadziei na zwycięstwo w Finałach Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach, które odbyły się w Suwałkach. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 29 w składzie: Matylda Szczotka, Klara Szczotka, Zuzanna Pęksa oraz Wiktoria Chiszko zwyciężyły w zawodach z dużą przewagą. Serdeczne gratulacje!

2 grudnia 2017
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Suwałk
1-2.12.2017 - dwa dni zawodów, 12 klubów z Podlasia, 331 zawodników. Podopieczni białostockich trenerów MKS Juvenia i nauczycieli w SP 29 w Białymstoku: Andrzeja Mackiewicza, Małgorzaty Andrzejewskiej, Piotra Mikłosza i Huberta Milewskiego - uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku, przywieźli 125 medali (40 złotych, 44 srebrne i 41 brązowych). Tym samym Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Białystok został mistrzem Podlasia w pływaniu na 2017 rok, wygrywając z MUKS Olimpijczyk Suwałki i MKP Wodnik Bielsk Podlaski. To bilans statystyczny zakończonych Mistrzostw Podlasia, które odbyły się w Suwałkach.
  Lista medalistów Mistrzostw Województwa 2017 z SP 29

06 grudnia 2017
Mikołajki w Ia
6 grudnia, to dzień oczekiwania na Mikołaja. Klasę 1a odwiedziły pomocnice Świętego, gdyż był bardzo zajęty pakowaniem prezentów na wieczór wigilijny. Pomocnice Mikołaja przybyły, aby rozdać prezenty grzecznym dzieciom. Najpierw zadały szereg pytań sprawdzających, czy też dzieci na nie zasługują. Kiedy stwierdziły, że uczniowie prawidłowo odpowiadają, rozdały przygotowane upominki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z odwiedzin i prezentów.
Mikołajki w Ic
6 grudnia klasa Ic otrzymała paczkę z dalekiej Finlandii. Przesyłka pokonała długą drogę, aby dotrzeć do naszej szkoły dokładnie w dniu imienin Mikołaja. Do paczki był dołączony list adresowany do uczniów naszej klasy. Uczniowie chętnie wysłuchali słów Mikołaja i byli bardzo szczęśliwi, że pamiętał o nich w tym dniu. Paczka zawierała również słodkie upominki dla każdego. Serdecznie dziękujemy Mikołajowi!

06 grudnia 2017
Mikołajki SU
6 grudnia po raz kolejny Samorząd Uczniowski SP 29 zorganizował Mikołajki. W całej szkole królował kolor czerwony. Każdy, kto tego dnia miał na sobie czerwony element stroju był zwolniony z odpowiedzi oraz niezapowiedzianych kartkówek. Dyrekcja w prezencie mikołajkowym odwiesiła na ten jeden dzień zakaz korzystania z telefonów komórkowych w czasie przerwy. Odwiedził nas też Św. Mikołaj. Wraz ze swoimi pomocnicami Śnieżynkami wędrował od klasy do klasy i rozdawał dzieciom słodkie upominki.

                     Galeria zdjęć listopad - grudzień 2017   

08 grudnia 2017
Mikołajkowy Kiermasz Potraw „Jabłko w roli głównej” SU
W okresie od 5 do 8 grudnia 2017 w SP 29 trwał Mikołajkowy Kiermasz Potraw pod hasłem „Jabłko w roli głównej”. Kiermasz zorganizowany przez SU miał charakter akcji charytatywnej promującej zdrowe odżywianie. Rozpoczęły go klasy czwarte. Kolejne dwa dni należały do klas piątych i szóstych. Ostatniego dnia gospodarzami akcji były klasy siódme. Każda klasa przygotowała dwie potrawy, których głównym składnikiem był niekwestionowany król polskich sadów, czyli jabłko. Wszyscy chętni za niewielką kwotę mogli kupić i skosztować różnorodnych dań, które wyglądały imponująco i smakowicie. Dociekliwi mieli okazję poznać listę składników wchodzących w skład danej potrawy lub nawet dokładny przepis.
SU serdecznie dziękuje wszystkim za udział w akcji. Mamy nadzieję, że dzięki pieniążkom, które udało się zebrać, będzie można chociaż trochę wesprzeć potrzebujące dzieci, zwłaszcza, że zbliżają się przecież Święta Bożego Narodzenia.

08 grudnia 2017
Świąteczny sukces wokalny Mai Markowskiej
W Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku odbyła się XI edycja Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej o zasięgu wojewódzkim. Miło nam poinformować, że wokalistka z naszej szkoły, Maja Markowska, przygotowana przez panią Annę Michalewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii solista - kl. 6-7 szkoły podstawowej i kl. 2-3 gimnazjum. Maja zaprezentowała Dla Niego cały świat - pastorałkę polską i w języku angielskim utwór Let is snow. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

08 grudnia 2017
Zajęcia profilaktyczne „Nikotyna - legalny narkotyk”
Zajęcia na temat palenia papierosów we współpracy ze Strażą Miejską na stałe wpisały się w program wychowawczo - profilaktyczny szkoły. Uczniowie klas VII mogli dowiedzieć się, że nikotyna to łagodny morderca uczuć i ludzi. Pamiętamy, jak niebezpieczne są konsekwencje palenia - choroby płuc, serca, nowotwory, wady wrodzone,… nie pamiętamy, że nikotyna i palenie tłumią emocje. Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę na temat palenia papierosów i uzależnienia.

10 grudnia 2017
Laureatka XXVII Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard
W dniach 8-10 grudnia 2017r. odbywał się XXVII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard.
Uczennica naszej szkoły, Maja Markowska z kl. VI b, w kategorii wiekowej 11-13 lat za wykonanie piosenki Pomidory z repertuaru Ewy Bem zdobyła II miejsce. Gratulujemy Mai oraz pani Annie Michalewicz i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

13 grudnia 2017
Lekcja historii w Muzeum Wojska Polskiego
Uczniowie klasy 5c uczestniczyli w "żywej lekcji historii" - "Detektywi przeszłości" w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności poszukiwania informacji w różnych źródłach, interpretowania ich i porządkowania. Uczniowie wyjaśniali na czym polega praca historyka, co to jest muzeum, eksponat, wskazywali sposoby mierzenia czasu w historii, odróżniali historię od dziejów legendarnych.

16 grudnia 2017
Koncert Charytatywny „Kolęda z serca dla Damiana”
W Galerii Jurowiecka w Białymstoku odbył się Koncert Charytatywny „Kolęda z serca dla Damiana”. Wydarzenie to wyrosło z potrzeby serca i zgromadziło najlepszych wykonawców z Podlasia. Wśród nich znalazła się wokalistka naszej szkoły: Maja Markowska, która została dodatkowo wyróżniona odśpiewaniem kolęd przy akompaniamencie Mistrza, pana Tadeusza Trojanowskiego.

18 grudnia 2017
Fabryka słodyczy "Cukier Lukier"
Gościliśmy w naszej szkole najmniejszą fabrykę słodyczy "Cukier Lukier". Uczniowie z klas I - III mogli zobaczyć jak powstają smaczne cukierki. Panie na oczach wszystkich łasuchów wylewały masę karmelową na kamienny blat, dodawały naturalny aromat owocowy i długo mieszały. Potem każde dziecko mogło wykręcić własnego lizaka. Wszędzie unosił się cudny zapach składników. Takie zajęcia wyzwalają dużą kreatywność w kuchni.

                     Galeria zdjęć listopad - grudzień 2017   

22 grudnia 2017
Wigilia klasy IVc
22 grudnia 2017r. uczniowie klasy IVc zorganizowali wigilię klasową. W tym uroczystym dniu wszyscy przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Przewodniczący klasy - Jakub Szamrej - pięknie przeczytał fragment Pisma Świetego. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem raczyli się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Kiedy każdy skosztował dwanaście potraw Maciej Łukaszuk i Maciej Szamrej rozpoczęli śpiewanie kolęd. Na pianinie akompaniowała Zuzia Sarosiek, która potem grała kolędy na skrzypcach a wszyscy je śpiewali. Na zakończenie Pani Wychowawczyni rozdała wszystkim dzieciom prezenty od Mikołaja (klasowej Rady Rodziców). Oby ten rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.

Wigilia klasy Vc
Boże Narodzenie to szczególny czas dla wszystkich. Klasa 5c odbyła Wigilię klasową, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Uczniowie dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewali kolędy i raczyli się łakociami przy świątecznie udekorowanym stole. Następnie obejrzeli szkolne Jasełka.

22 grudnia 2017
Jasełka szkolne
W dniu 22 grudnia 2017r. w szkole zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt. „Oddajmy pokłon Jezusowi” w wykonaniu swoich kolegów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeszcze raz wszyscy skupili się wokół historii narodzin Jezusa. Kukiełki grały, aktorzy - pasterze tańczyli, a schola przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy. Przedstawienie zakończyło się słowami św. Matki Teresy z Kalkuty „Zawsze, ilekroć dozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. I takie życzenia świąteczne niech pozostaną w naszych sercach.

  
 styczeń 2018 

06 stycznia 2018
Orszak Trzech Króli
Od sześciu lat 6 stycznia w naszym mieście jest organizowany Orszak Trzech Króli. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyli w tym wydarzeniu. W kolorowym korowodzie ubrani w zielone peleryny i korony podążali za Gwiazdą w orszaku króla Melchiora do stajenki betlejemskiej. Tegoroczne orszakowe przedstawienia mówiły o tym, jak walczyć z pokusami. Na koniec wszyscy uczestnicy Orszaku mogli przejść przez przepiękną bramę Nieba i znaleźć się przed Stajenką, aby wraz z trzema królami złożyć dary Jezusowi. Udział w tym wydarzeniu był wielką ucztą duchową.

11 stycznia 2018
„Słodkie Kolędowanie”
W dniach 5 i 11 stycznia wolontariusze SKC wraz z opiekunem zorganizowali świąteczne kolędowanie po klasach. Wędrowali od sali do sali z krótkim przedstawieniem jasełkowym przypominając wszystkim dawną tradycję związaną z Bożym Narodzeniem, kiedy to od domu do domu chodzili kolędnicy. Ponadto akcja miała na celu również zbiórkę słodyczy, którymi zostali obdarowani podopieczni parafialnego Caritas.

12 stycznia 2018
Występ Mai Markowskiej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Maja Markowska, miała zaszczyt uświetnić uroczystość podsumowania projektów i konkursów w ramach przedsięwzięcia Wojewody Podlaskiego i Kuratorium Oświaty w Białymstoku - "Programu Niepodległa na lata 2017 - 2021", które odbyło się w Sali Kolumnowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
Maja wykonała dwa utwory - "Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej" i "Kukułeczka". Cieszy nas niezwykle tak wielkie uznanie dla umiejętności wokalnych Mai. Gratulujemy.

                     Galeria zdjęć styczeń-marzec 2018   

14 stycznia 2018
I miejsce wokalistki na Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard
Maja Markowska zajęła I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard o zasięgu ogólnopolskim, który odbył się w Klubie Rozrywki "Krąg" w Białymstoku. Wokalistka z naszej szkoły wykonała piosenkę w języku angielskim "Let is Snow". Gratulujemy.

styczeń 2018
Kolejne sukcesy Mai Markowskiej
W Bielsku Podlaskim (20 i 21.01.2018) odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka". Z radością informujemy, że Maja Markowska otrzymała wyróżnienie za wykonanie pastorałki "Moja Pastorałka". Warto dodać, że otrzymała również NOMINACJĘ do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech. Gratulujemy.

22 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej odbyła się VII edycja Podlaskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi". Maja Markowska, otrzymała wyróżnienie. Opiekunem wokalnym Mai jest pani Anna Michalewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.